FERİT ZENGİN / İSTANBUL
Kadıköy Acıbadem Mahallesi, Acıbadem Caddesi üzerinde meydana gelen olayda, Çiğdem Cingi isimli kadın, 79 yaşındaki annesi Leyla Çetinkol’la fatura yatırmak için evinden aracıyla çıkıp, Hukukçular Sitesi önündeki bir cep parka aracını park etti ve fatura merkezine gitmek üzere aracından indi. Bu sırada bir çekici park halindeki aracın başına geldi. Yandan kaldırmalı çekici operatörü, hemen aracı yüklemek istedi. Bu sırada arka koltukta oturan 85 yaşındaki Çetinkol, panik yaparak kapıyı açtı. Ne olduğunu anlamaya çalışan Leyla Çetinkol, araç çekiciye yüklenirken, bir anda yere düştü. Çevredekilerin panik yapması üzerine çekici operatörü panikleyerek, aracı yere bırakmak istedi. Ancak aracın yerde yatan yaşlı kadının üzerine doğru indiğini fark eren vatandaşlar yeniden bağırdı. Olay yerinde bulunan kağıt toplayan bir kişi, yaşlı kadını aracın altından alırken, operatör işlemi durdurdu.
AMELİYATI RİSKLİ
Yaşanan kaza sebebiyle yaralanan kadın olay yerine çağrılan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Çekici operatörünün ise gözaltına alındığı öğrenildi. Gülhane Askeri Tıp Akademisi (GATA) Hastanesi’ne götürülen yaşlı kadının vücudunda, ikisi bacağında, ikisi kalçasında, ikisi kolunda olmak üzere, 6 kırık olduğu öğrenildi.
ÇOCUK SANMIŞLAR
Hastanede tedavi altına alınan ve yaşı sebebiyle ameliyata alınması risk oluşturan Leyla Çetinkol’un torunu olayı anlatarak “Aracın içine bakmadan anne annemin bulunduğu otomobili kaldırmaya kalkmışlar. O sırada araçtan düşmüş, çevredekiler çocuk sanmış ‘Çocuk düştü’ diye bağırmışlar. Sonra araç düştü sanıp paniklemiş, aracı indirmeye çalışmış. Anne annemi bir kağıt toplayıcı kurtarmış” diyerek yaşananları anlattırken, polis tarafından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


Devami...