Olay, sabah saatlerinde ilçeye bağlıTilkilik Mahallesi'nde meydana geldi.Psikolojik rahatsızlığı bulunduğu öğrenilenG.R.,iddiaya göredünhenüz bilinmeyen nedenle annesiŞadiye Rüzgar ile tartıştı.G.R., sabah saatlerindeannesi Şadiye Rüzgar'ın yaşadığı Tilkilik Mahallesi'ndeki evine gitti. Uyuduğu sırada annesini elleriyle boğan G.R., daha sonra boğazını kesti. Annesinin cesedini yatağınaltına saklayan G.R., motosikletiyle olay yerinden kaçtı.

Şadiye Rüzgar'dan haber alamayan büyük oğlunun eşi, akşam saatlerinde evine gittiğikayınvalidesini kanlar içinde buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Rüzgar'ın cesedi, olay yerinde yapılan incelemenin ardından otopsi için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne götürüldü.

5 YIL ÖNCE EVİNİ YAKMIŞ
5 yıl önce ailesiyle yaşadığı evi yaktığı da öğrenilen olayın şüphelisi G.R.'yiyakalamak için çalışma başlattı. İlçedeki güvenlik kameralarını inceleyen polis, G.R.'ninmotosikletiyle kent merkezine kaçtığını tespit etti.

Kent merkezindeki bir parkta otururken polis ekiplerince yakalanan cinayet şüphelisi G.R. gözaltına alındı. G.R., polisteki ifadesinde tartıştığı annesini öldürdüğünü söyleyerek cinayeti işlediğini itiraf etti. Şüphelinin emniyetteki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.Devami...