Bekçilik sınavı için geri sayım başladı! Binlerce adayın beklediği aday değerlendirme ve seçme sınavı müracaat kabul ve ön sağlık kontrolü aşaması için beklenen sınav giriş bilgileri yayımlandı. Adaylar bekçi alımı sınavı detaylarına www.pa.edu.tr adresinden erişebilecek. İşte, bekçilik alımı başvuru ve sınav bilgisi detayları...
BEKÇİLİK SINAVI NE ZAMAN?
Polis Akdemisi Başkanlığı 3 bin 250 bekçi alımı yapılacağını duyurmuştu. Alıma ilişkin 2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı 17 Temmuz 2022 Pazar günü saat 10.00’da Ankara, Batman, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Sivas il merkezlerinde yapılacak.
Adaylara ait sınav giriş belgeleri 08 Temmuz 2022 tarihinde www.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır
BEKÇİLİK SINAV TARİHLERİ
2022/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı kapsamında, Aday Değerlendirme ve Seçme Sınavı Müracaat Kabul ve Ön Sağlık Kontrolü aşamasına katılacak olan adaylar Sınav Merkezlerini, T.C. Kimlik Numaraları ve e-Devlet kapısı şifreleri ile www.pa.edu.tr internet adresinden sorgulayarak öğreneceklerdir. İlan edilen sınav tarihi ve Sınav Merkezinde adayların şahsen müracaatları alınacak ve ön sağlık kontrolü işlemleri yapılacaktır. Ön Sağlık Kontrolü aşamasında başarı ile geçen adaylar Yazılı Sınav aşamasına katılacaklardır. Ayrıca, adaylara posta yolu veya değişik iletişim araçları ile sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir. İnternetten yapılan sınav giriş duyurusu tebliğ niteliğindedir.


Devami...