TSK Jandarma 2022 atama/tayin sonuçları için binlerce adayın meraklı bekleyişi son buldu. Jandarma Genel Komutanlığı yayımladığı duyuruda 27 bin 283 personelin yeni görev yerlerini belirlediklerini belirtti. İşte, 2022 TSK atama sonuçları...
TSK (JANDARMA) TAYİN SONUÇLARI
Jandarma Genel Komutanlığı tarafından, 27 bin 283 personeli kapsayan genel atamalar belli oldu. 2022 yılı genel atamaları kapsamında; 1’inci, 2’inci, 3’üncü, 4’üncü ve 5’inci hizmet bölgelerinde görevli subay, astsubay, uzman jandarma ve uzman erbaşlardan hizmet süresini tamamlayan ve sıralı hizmet bölgelerine atama tebligatı alan personelin yeni görev yerleri belirlendi.
Atamalar, görevli olduğu 1’inci, 2’inci, 3'üncü sıralı hizmet bölgelerinde (batıda) ve 4’üncü ile 5’inci (doğuda) derece hizmet bölgelerinde, hizmet süresini tamamlayarak atama tercih hakkı kazanan personel ve temdit başvurusunda bulunan personel ile öncelikli sıralı hizmet bölgesine atanma isteğinde bulunan personelin tercihleri göz önüne alınarak gerçekleştirildi.
Atama takvimine uygun olarak yürütülen genel atamalar, batıdan-batıya, batıdan-doğuya ve doğudan-batıya şeklinde 5 bölge kriteri esas alınarak belirlendi.
Sonuçlar e-devlet üzerinden erişime sunulacak.
JANDARMA ATAMA SONUCU SORGULAMA


Devami...